cetrarin جوانان مسابقه اردوی تیم ملی

cetrarin: جوانان مسابقه اردوی تیم ملی سرمربی تیم ملی گلبال اردوی تیم ملی محمد کرم کولیوند تهران

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سد زیاد کردن قیمت دلار در پایتخت کشور عزیزمان ایران , هرات

در نخستین روز هفته، معامله‌گران غیررسمی تلاش کردند قیمت دلار را از مرز ۴ هزار و ۸۵۰ تومان عبور دهند، ولی پایین بودن ارزش این ارز در هرات افغانستان، طرح این دسته

سد زیاد کردن قیمت دلار در پایتخت کشور عزیزمان ایران , هرات

هرات؛ سد زیاد کردن قیمت دلار در تهران

عبارات مهم : بازار

در نخستین روز هفته، معامله گران غیررسمی تلاش کردند قیمت دلار را از مرز ۴ هزار و ۸۵۰ تومان عبور دهند، ولی پایین بودن ارزش این ارز در هرات افغانستان، طرح این دسته را برهم زد. روز یکشنبه، قیمت دلار بر تابلوی صرافی های منتخب با ۲ تومان کم کردن به قیمت ۴ هزار و ۷۷۷ تومان رسید. همسو با پایین آمدن قیمت ها بر تابلوی صرافی های منتخب، قیمت این ارز در بازار غیررسمی نیز زیاد در مسیر نزولی قرار داده شد و زیر سطح ۴ هزار و ۸۵۰ تومان معامله شد.

به گفته فعالان، در ابتدای روز بعضی معامله گران تلاش کردند با جوسازی اطراف خبر احتمال اعمال تحریم های تازه علیه کشور عزیزمان ایران از سوی کشورهای اروپایی قیمت را در جهت افزایشی قرار دهند؛ با این حال ۳ عامل مهم سد راه این دسته شد. نخستین عامل پایین بودن ارزش دلار در منطقه هرات افغانستان بود که در ابتدای روز زیر مرز۴ هزار و ۸۰۰ تومان قرار داشت. دومین عامل، به زیاد کردن عرضه ارز در روزهای انتهایی سال مربوط بود. سومین متغیر کاهشی روز گذشته، کم کردن تقاضاهای مصرفی در آخرهای اسفندماه بود. در واقع، عده زیادی از معامله گران باور داشتند، افرادی که نیاز به تهیه ارز جهت مقاصد تجاری داشتند، تا میانه اسفند ارز مورد نیاز خود را تهیه کردند و در روزهایی انتهایی سال تنها تقاضای مسافران در بازار وجود دارد. با وجود این، عده زیادی از بازیگران ارزی اعتقاد دارند؛ در صورتی که بازارساز کمی از بازار غفلت کند، معامله گران در روزهای نیمه تعطیل بازار در سال ۹۷، قیمت دلار را با رشد کانالی مواجه خواهند کرد.

در چنین شرایطی به نظر می رسد بازارساز در روزهای ابتدایی سال آتی بهتر است بازار را به دقت رصد کند و حتی از این وقت جهت اصلاح نظام توزیع ارز در بازار استفاده کند. روز گذشته همچنان تهیه ارز در حجم خرد جهت بسیاری از افراد سخت بود، موضوعی که با اصلاح نظارت بر توزیع ارز می تواند اصلاح یابد و زمینه های جوسازی بازیگران غیررسمی را کم کردن دهد.

سد زیاد کردن قیمت دلار در پایتخت کشور عزیزمان ایران , هرات

روز گذشته همسو با افت دلار، صرافی های منتخب قیمت یورو را نیز کم کردن دادند. در نخستین روز هفته، هر یورو با ۳۱ تومان افت بر تابلوی صرافی های یاد شده است ۵ هزار و ۸۷۰ تومان قیمت خورد. براساس گفته های معامله گران در بازار غیررسمی این قیمت نزدیک به ۵ هزار و ۹۵۰ تومان بود.

در روزی که قیمت دلار و یورو کم کردن پیدا کرد، سکه تمام بهار آزادی نیز زیاد تحت تاثیر نیروهای کاهشی قرار داشت. سکه که معاملات خود را در حوالی کانال یک میلیون و ۶۳۰ هزار تومان شروع کرده بود، به سرعت تا ابتدای کانال یک میلیون و ۶۲۰ هزار تومان پایین رفت و در نهایت با قیمت یک میلیون و ۶۲۱ هزار تومان به کار خود آخر داد. این قیمت ۹ هزار تومان پایین تر از روز پنج شنبه بود.

در نخستین روز هفته، معامله‌گران غیررسمی تلاش کردند قیمت دلار را از مرز ۴ هزار و ۸۵۰ تومان عبور دهند، ولی پایین بودن ارزش این ارز در هرات افغانستان، طرح این دسته

یکی از بااهمیت ترین متغیرهایی که در کم کردن قیمت سکه اثرگذار بود، زیاد کردن عرضه این فلز گرانبها بود. روز گذشته، براساس گفته های معامله گران بانک کارگشایی در حراج خود حجم زیادی سکه فروخت. علی رغم دفعات گذشته، این بار در حراج بانک کارگشایی قیمت ها بسیار کمتر از قیمت های بازار بودند. به عنوان مثال، در مقاطعی حتی سکه تمام در کانال یک میلیون و ۵۶۰ هزار تومان معامله شد. با توجه به ادامه حراج سکه در روز جاری احتمال دارد که فلز گرانبهای داخلی افت بیشتری را تجربه کند. در حراج روز گذشته بانک کارگشایی، براساس اظهارنظر معامله گران میزان تقاضا بسیار پایین آمده بود. روز گذشته نیم سکه و ربع سکه نیز یک کانال افت کردند.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | کانال | میلیون | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog