cetrarin جوانان مسابقه اردوی تیم ملی

cetrarin: جوانان مسابقه اردوی تیم ملی سرمربی تیم ملی گلبال اردوی تیم ملی محمد کرم کولیوند تهران

گت بلاگز اخبار بین الملل آمریکا عمیقا دچار بحران دموکراسی است / گاردین

یک روزنامه انگلیسی در یادداشتی به بحران دموکراسی در ایالات متحده اشاره کرد و نوشت که چندین دهه است که بحران اداره کشور در آمریکا بوجود آمده و اکنون با حضور ترام

آمریکا عمیقا دچار بحران دموکراسی است / گاردین

گاردین: آمریکا عمیقا دچار بحران دموکراسی است

عبارات مهم : اداره

یک روزنامه انگلیسی در یادداشتی به بحران دموکراسی در ایالات متحده اشاره کرد و نوشت که چندین دهه است که بحران اداره کشور در آمریکا بوجود آمده و اکنون با حضور ترامپ ضعف های پیشین و کمبودهای اداره کشور بیش از پیش هویدا شده است است.

به گزارش فارس، روزنامه گاردین در یادداشتی ضمن اشاره به گذشت 19 ماه از شروع ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» در آمریکا نوشت، دموکراسی در این کشور وارد بحرانی جدی شده است است ولی این مسئله تنها تقصیر ترامپ نیست.

آمریکا عمیقا دچار بحران دموکراسی است / گاردین

روزنامه انگلیسی گاردین دراین یادداشت ادامه داد، چندین دهه است که بحران اداره کشور در آمریکا بوجود آمده و اکنون به علت حملات ترامپ علیه اعتقادات موجود و علیه قوانین و ارزش های این کشور، ضعف های پیشین و کمبودهای اداره کشور در آمریکا هویدا می شود. این فرآیند تنزل در سیستم اداره کشور در آمریکا، بر شهروندان آمریکایی و تمام افرادی که در دنیا سیستم دموکراتیک آمریکا را به عنوان یک الگو جهت دنباله روی در نظر دارند، تاثیر می گذارد.

نویسنده افزود «برخی دوستان آمریکا نگرانند که توانایی این کشور جهت حفظ و ادامه نقش رهبری جهانی اش – اخلاقی و عملی- در حال تضعیف شدن است و دشمن های آمریکا، اساسا رژیم های ضد دموکراتیک و رقبای مستبد مانند روسیه و چین امیدوارند که چنین شود».

یک روزنامه انگلیسی در یادداشتی به بحران دموکراسی در ایالات متحده اشاره کرد و نوشت که چندین دهه است که بحران اداره کشور در آمریکا بوجود آمده و اکنون با حضور ترام

نویسنده در ادامه مثالی را بیان کرد و نوشت «ترامپ بارها راجع به تمایلش جهت استفاده از تسلیحات اتمی غلو کرده است… سال گذشته وی ترساندن به تخریب کامل کره شمالی کرده بود، کشوری با ۲۵ میلیون نفر جمعیت. وی کشور عزیزمان ایران را هم ترساندن کرده هست. چنین بی پروایی دیوانه واری جهت بسیاری از آمریکایی ها ترسناک است».

وی افزود همین مسئله این واقعیت را افشا می کند که نمی توان جهت جلوگیری از اقدام ترامپ در فشردن دکمه اتمی کار زیادی انجام داد.

گاردین در ادامه نوشت؛ «کارشناسان امنیتی می گویند هیچ کس حتی وزرای خارجه و دفاع یا رؤسای ستاد مشترک، قدرت قانونی جهت جلوگیری از اجرای دستور مدیر جمهور ندارند. از این دموکراتیک تر هم می شود؟ این مخمصه را ترامپ بوجود نیاورده هست. سال ها این [مخمصه] وجود داشته هست. کنگره اکنون با تاخیر در حال بررسی آن است».

آمریکا عمیقا دچار بحران دموکراسی است / گاردین

نویسنده ادامه داد، استفاده دائمی ترامپ از عبارت «فرمان اجرایی» بیدارباش دیگری هست. یکی از آن فرمان های اجرایی ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا است و دیگر فرمان های اجرایی دیوار در مرز مکزیک و یا اعمال تعرفه بر واردات فولاد هست، ولی به ندرت این فرمان ها لغو می شوند.

به نوشته گاردین، ترامپ سیاست رؤسای جمهور پیش از خود را دنبال می کند گرچه این شیوه ها غیردموکراتیک است ولی عبارت «ریاست جمهوری سلطنتی» که قبلا یک یک تاریخ دان گفته هست، پدیده ای طولانی مدت است و کنگره که ستون مهم قانون گذاری آمریکا است نتوانسته آن را مهار کند.

یک روزنامه انگلیسی در یادداشتی به بحران دموکراسی در ایالات متحده اشاره کرد و نوشت که چندین دهه است که بحران اداره کشور در آمریکا بوجود آمده و اکنون با حضور ترام

در یادداشت گاردین تاکید شده است هست، سیستم دو حزبی حاکم بر آمریکا و سیاست مدارانی که در دسترس نیستند، دلایل عدم موفقیت در اداره حکومت هستند. زیاد اعضای این احزاب دوباره گزینش می شوند و در واقع درصد گزینش دموکراتیک را پایین می آورند. سیستم ریاست جمهوری هم نواقصی دارد، ترامپ پنجمین مدیر جمهور در آمریکا است که برنده انتخابات شد در حالی که رای عمومی وی کمتر از رای الکترال بود.

گاردین در بخش دیگری از این یادداشت ضمن اشاره به آمار یک موسسه مالی نظارت بر انتخابات، نوشت ۶.۵ میلیارد دلار جهت نامزدهای کنگره و ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ هزینه شد که می توانست حقوق هر معلم را ۲هزار دلار زیاد کردن دهد. در واقع اعضای کنگره آمریکا به عنوان افراد فاسدی دیده می شوند.

آمریکا عمیقا دچار بحران دموکراسی است / گاردین

نویسنده همچنین افزود؛ «مبالغی که جهت روغن کاری چرخ های دموکراسی آمریکا استفاده می شوند، اشک چشم را در می آورند».

گاردین ادامه داد، هزینه های مالی غیرقانونی در آمریکا به پیش از ترامپ باز می گردد و بخشی از این هزینه ها از منابع نامعلومی تامین می شود. بعضی هزینه ها از منابع خارجی شخصی یا دولتی تامین می شود یا افرادی که لابی می کنند مبالغی را جهت تبلیغات انتخاباتی تخصیص داده شده است می دهند.

در انتهای یادداشت گاردین آمده هست، «رفتار فردگرایانه ترامپ این پرسشها تثبیت شده است ساختاری را برجسته تر می کند». همچنین تشویق وی به ناسیونالیسم زیادی، نژادپرستی و نئوفاشیست همه این استنباط را در پی دارد که نقش آمریکا به عنوان یک جامعه دموکراتیک، به سرعت در حال کم رنگ شدن هست. نویسنده تاکید کرد، «اصلاحات بنیادی و جامع در آمریکا فورا مورد نیاز است… باید گفت وگوی ملی و بازبینی اساسی ترین پرسشها یک جامعه دموکراتیک وجودداشته باشد».

واژه های کلیدی: اداره | آمریکا | نویسنده | آمریکایی | دموکراسی | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog