cetrarin جوانان مسابقه اردوی تیم ملی

cetrarin: جوانان مسابقه اردوی تیم ملی سرمربی تیم ملی گلبال اردوی تیم ملی محمد کرم کولیوند تهران

گت بلاگز اصفهان شناسایی 600 نوع گیاه های دارویی در نطنز

دبیر دومین جشنواره طبیعت‌گردی، طب سنتی و گیاه های دارویی شهرستان نطنز از شناسایی حدوداً 600 گونه گیاه دارویی در محیط زیست این شهرستان خبرداد.

شناسایی 600 نوع گیاه های دارویی در نطنز

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمود رضا فقیهی امروز در جلسه کمیته فرهنگی و هنری این جشنواره که در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نطنز برگزار شد، اظهار کرد: دومین جشنواره محیط زیست گردی، طب سنتی و گیاه های دارویی شهرستان نطنز از روز دوشنبه 6 تیرماه و مصادف با عید سعید فطر به مدت چهار روز در شهرستان نطنز برگزار می شود.

وی در خصوص حضور فعال خبرنگاران در این جشنواره گفت: علاوه بر استفاده از ظرفیت اصحاب رسانه شهرستان، از تعداد 20 خبرنگار کشوری دعوت به عمل آمده و برایشان کارت خبرنگاری صادر شده است تا شاهد بازتاب لحظه به لحظه برگزاری این جشنواره در رسانه ها، سایت ها، نشریات، گروه ها و کانال های خبری کشوری و استانی باشیم.

دبیر دومین جشنواره محیط زیست گردی، طب سنتی و گیاه های دارویی شهرستان نطنز تصریح کرد: نخستین دستاورد بزرگی که از برگزاری نخستین جشنواره محیط زیست گردی، طب سنتی و گیاه های دارویی در شهرستان نطنز داشتیم این بود که شهرستان نطنز را به کل کشور و دنیا معرفی کردیم و ظرفیت های تاریخی، طبیعی، گردشگری و … این شهرستان را در اینترنت و اجتماعی به نمایش گذاشتیم و نظر آن ها و دیدگاهشان را نسبت به نطنز عوض کردن دادیم.

وی افزود: شهرستان نطنز عملاً به عنوان یک سرزمین دورافتاده و به عنوان یک مرکزی که فقط بحث هسته ای در آن است در دنیا آشنا می شد و ما تلاش بر آن کرده ایم که نام و فرهنگ این شهرستان را ارتقاء داده تا جایی که توانسته ایم هنگامی که در اینترنت و رسانه های اجتماعی جستجو می کنید نطنز را به عنوان یک جاذبه فرهنگی تاریخی و گردشگری شناسایی کنیم.

شناسایی 600 نوع گیاه های دارویی در نطنز

فقیهی اضافه کرد: بعد برگزاری جشنواره تاکنون حدود 700 خبر خاص جشنواره گردشگری و محیط زیست گردی و گیاه های دارویی در اینترنت قرار داده شده است است که به محض کلیک روی واژه نطنز این خبرها قابل دسترسی و خواندن است که ذهن ها را به سوی شهرستانی فرهنگی، تاریخی، گردشگری و علمی و مهد فرهنگ و هنر سوق می دهد.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان نطنز حدوداً 600 گونه گیاه دارویی در محیط زیست شهرستان شناسایی شد که به اذعان یکی از گیاه شناسان برجسته کشور که به عنوان پدر گیاه شناسی از ایشان یاد می کنند 400 نوع آن ارزش دارویی و صنعتی دارد.

دبیر دومین جشنواره محیط زیست گردی، طب سنتی و گیاه های دارویی شهرستان نطنز یادآور شد: یکی دیگر از دستاوردهای این جشنواره حضور گردشگران در شهرستان نطنز است به نوعی که هنگامی که یک حجم بزرگی از توریست هنگامی که وارد شهرستان می شدند نمی توانستیم پذیرا باشیم ولی هم اکنون با زیرساخت هایی که در حوزه برگزاری این جشنواره انجام شده است است گردشگران زیادی را می توانیم بپذیریم و اوقات فراغت آن ها را در طول مدت برگزاری این جشنواره پرکنیم.

فقیهی در آخر خاطرنشان کرد: نطنز به عنوان شهر الگوی سند چشم انداز معرفی شد که باید زیرساخت های آن انجام شود و راهکارهای عملیاتی آن اتفاق بیفتد، نطنز به عنوان شهر سالم ازنظر طب گیاهی و سنتی معرفی شده است است لذا می طلبد ما اصول حفظ سلامت را به مردم عزیز آموزش بدهیم تا در این زمینه آشنایی بیشتری کسب کنند که این هم یکی دیگر از دستاوردهای برگزاری جشنواره هست.

دبیر دومین جشنواره طبیعت‌گردی، طب سنتی و گیاه های دارویی شهرستان نطنز از شناسایی حدوداً 600 گونه گیاه دارویی در محیط زیست این شهرستان خبرداد.

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: فرهنگ | تاریخی | دارویی | برگزاری | جشنواره | گردشگری | شهرستان نطنز | اصفهان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog