cetrarin جوانان مسابقه اردوی تیم ملی

cetrarin: جوانان مسابقه اردوی تیم ملی سرمربی تیم ملی گلبال اردوی تیم ملی محمد کرم کولیوند تهران

گت بلاگز اقتصادی جای خالی بهره‌وری در اقتصاد مشهود است

عسگری گفت: از آنجایی که بهره‌وری منجر به کم کردن هزینه‌های زائد می‌شود لذا توجه به آن در برنامه میان مدت نیز لحاظ شده، ولی متأسفانه تا کنون شاهد بی مهری ارگ

جای خالی بهره‌وری در اقتصاد مشهود است

عسگری کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با بیان اینکه بهره وری بخش قابل توجهی از مقوله اقتصاد مقاومتی را تشکیل می دهد، گفت: از آنجایی که بهره وری منجر به کم کردن هزینه های زائد می شود لذا توجه به آن در برنامه میان مدت کشور نیز لحاظ شده است هست، ولی متأسفانه تا کنون شاهد بی مهری ارگان های دولتی و شخصی به این مسئله مهم بوده ایم.
وی ادامه داد: با کمک و همکاری همه دستگاه ها و نهادینه شدن فرهنگ بهره وری و صرفه اقتصادی یقیناً بخش قابل توجهی از پرسشها مردم در حوزه های اشتغال و مسکن حل خواهد شد.
عسگری با بیان اینکه سیاست های ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی از جنس بهره وری هستند، افزود: بهره وری به معنای ورودی کمتر و در عین حال خروجی زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، لذا مشابه این تعریف دقیقاً در اقتصاد مقاومتی یعنی مقاومت در برابر هزینه های زائد تکرار شده است و نشان از اهمیت بالقوه این مسئله دارد.
این کارشناس اقتصادی در خصوص میزان توجه بخش شخصی به این عنوان عنوان کرد: ارتقاء بهره وری زیاد در بنگاه های بزرگ رعایت می شود و این الزامات و برنامه ها آن طور که باید در واحدهای کوچک و اسمی مورد توجه قرار نمی گیرد.
به گفته وی از آنجایی که بهره وری ارزش افزوده بیشتری را تولید کرده و هزینه ها را کمتر می کند، لذا با ماهیت بخش خصوصی، سازگاری بیشتری دارد، آیا که توجه به آن بهینه سازی هزینه ها و زیاد کردن سوددهی را به همراه خواهد داشت.
عسگری در آخر بیان کرد: علی رغم وجود هزینه و نیروی انسانی بالا، توجه به این عنوان به یغما رفته و شاید یکی از علل مهم این امر، فربه بودن بیش از حد دولت است لذا به منظور زیاد کردن کارکرد واحدهای دولتی، می تواند عالی ترین گزینه جهت چابک تر شدن آن تلقی شود.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: اقتصاد | اقتصادی | بهره وری | برنامه ششم توسعه | اقتصاد مقاومتی | اقتصادی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog