cetrarin جوانان مسابقه اردوی تیم ملی

cetrarin: جوانان مسابقه اردوی تیم ملی سرمربی تیم ملی گلبال اردوی تیم ملی محمد کرم کولیوند تهران

گت بلاگز علمی پزشکی توصیه‌های سلامتی جهت افرادی که هنوز رای نداده‌اند

یک متخصص داخلی گفت: جهت آنکه در صف های طویل رای گیری در این هوای گرم با پرسشها جسمانی روبرو نشوید حداقل یک قمقمه یا شیشه آب خنک همراه داشته باشید.

توصیه‌های سلامتی جهت افرادی که هنوز رای نداده‌اند

فرزانه نجفی متخصص داخلی و فوق تخصص نفرولوژی در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیکگروه علمی پزشکی کلوب خبرنگاران؛؛ با اشاره به معطل ماندن در صف های طولانی رأی گیری اظهار داشت: افرادی که جهت رأی گیری شرکت می کنند تا حد ممکن باید در وقت انتظار در یک محلی خنک بایستند و در صورت نبود چنین فضایی حداقل به مدت طولانی در یک محیط گرم و در زیر نور مستقیم تابش آفتاب قرار نگیرند.
وی عنوان کرد: افرادی که سابقه بیماری کلیوی دارند نباید در اوج گرما در صف های رأی گیری در مکان گرم بایستند لیکن این کار باعث شده است آب بدنشان تبخیر و عارضه سنگ کلیه در آنها به وجود بیاید.

عبارات مهم : سالمندان

نجفی عنوان کرد: افراد مسن باید تلاش کنند وقت انتظار جهت رأی گیری در محلی مسقف بایستند تا گرما آنها را اذیت نکند و آب بدنشان کم نشود همچنین کلاه و عینک آفتابی یا حتی چتر هم می تواند کمک کننده باشد.

وی تأکید کرد: بهتر است مردم وقت رأی گیری در صف های شلوغ حوزه های انتخاباتی همراه خود مایعات و میوه جهت جبران کمبود آب بدنشان به همراه داشته باشند تا کلیه آنها دچار مسئله نشود.
نجفی عنوان کرد: سالمندان نباید مدت وقت زیادی در صف های رأی به علت شرایط جسمی بمانند لیکن آنهااز استعداد بیشتری در زمینه شیوع بیماری های متفاوت از جمله کم آبی و پرسشها کلیوی برخوردار هستند.
وی گفت: سالمندان در صورت ایستادن طولانی مدت در صف های رأی ممکن است آب بدنشان زیاد از افراد عادی بخاطر شرایط جسمی ارزش تبخیر شود و توصیه می شود جوانان مراقب پیرمردها و پیرزن ها باشند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سالمندان | انتخابات 96 | گرمای هوا | گرمازدگی | رای گیری | انتخابات ریاست جمهوری | آب آشامیدنی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog