cetrarin جوانان مسابقه اردوی تیم ملی

cetrarin: جوانان مسابقه اردوی تیم ملی سرمربی تیم ملی گلبال اردوی تیم ملی محمد کرم کولیوند تهران

گت بلاگز کرمان برخورد قاطع با خودروهای حمل غیرمجاز فرآورده خام دامی در انار

سرپرست شبکه دامپزشکی انار گفت: با خودروهای حمل غیرمجاز فرآورده خام دامی برخورد می‌شود.

برخورد قاطع با خودروهای حمل غیرمجاز فرآورده خام دامی در انار

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ جعفر کافی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان انار گفت: قرنطینه به عنوان یکی از ارکان های مهم تأمین بهداشت دام، طیور، آبزیان و فرآورده های آن است و نقش حساس و پر اهمیتی در جلوگیری از بیماریهای یکسان بین انسان و دام دارد. اجرای قرنطینه در پیشگیری، کنترل و ریشه کنی بیماریهای دام و طیور مورد توجه است.
وی گفت: فعالیت های قرنطینه ای، طیف وسیعی را مشمول بر می شود از جمله قرنطینه داخل دامداری، استقرار پست های قرنطینه مرزی، استانی و شهرستانی که در خصوص اجرای دستورالعمل های بهداشتی قرنطینه ای حمل و نقل دام، طیور زنده و فرآورده های خام دامی و پروتئنی می باشد. برخورد و مقابله با ورود دام های قاچاق و تشخیص دام های بومی منطقه با غیر بومی بودن آن و طیور زنده جهت پیشگیری از شیوع و انتقال بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، یکی دیگر از شاخص های پست قرنطینه می باشد.

عبارات مهم : معرفی

کافی افزود: دامداران، مرغداران و متقاضیان محترم که قصد جابجائی دام و فرآورده های آنرا دارند باید قبل از هر اقدامی با مراجعه به شبکه های دامپزشکی درخواست خود را ارائه نموده تا مورد بررسی قرار گرفته و در صورت موافقت در سیستم یکپارچه قرنطینه دامپزشکی، مجوز حمل بهداشتی مربوطه ثبت و صادر گردد سپس اقدام به جابجائی نمایند در غیر این صورت با خودروها و افراد متخلف که دارای مجوز مذکور نمی باشند برخورد قاطع صورت گرفته و به مراجع قضائی معرفی می گردند.
جعفر کافی در آخر گفت: از سال گذشته که پست قرنطینه دامپزشکی شهرستان انار که در مبادی ورودی مرز استان کرمان و این شهرستان واقع و راه اندازی شده است است با همکاری دادستانی محترم و فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان تمامی خودروهای سبک، سنگین و نیمه سنگین مورد دیدار و بازرسی قرار گرفته و همه محموله های دامی اعم از فرآورده های خام دامی، دام و طیور زنده و … کنترل گردید و تاکنون 63 مورد تخلف که دارای مجوز حمل بهداشتی قرنطینه ای دامپزشکی از محل مبدأ نبودند توقیف و به مراجع قضائی جهت پیگیری تخلفات مربوطه معرفی گردیده اند.
انتهای پیام/س

واژه های کلیدی: معرفی | برخورد | بهداشتی | پیشگیری | دامپزشکی | برخورد قاطع | قرنطینه دام و طیور | استان کرمان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog